Poskytované služby

Jednotlivé služby jsou očíslovány. Písmeno u čísla služby značí, jedná-li se o službu dogfiness (D), nebo fyzioterapie (F).

Kondiční cvičení

300 Kč / 30 min

Vhodné pro aktivní sportovce, kteří potřebují zlepšit nebo udržet kondici. Při kondičním cvičení se zaměříme na kompenzační cviky pro daný sport. Dále budeme pracovat na propriocepci a uvědomění si vlastního těla v průběhu sportovního výkonu. Sportovec, který si je vědom vlastního těla a má správně naučené pohybové vzorce se mnohem pravděpodobněji vyhne zranění a bude vykazovat lepší sportovní výsledky. Kondiční cvičení je vhodné i pro psy, kteří chodí túry a dlouhé vycházky. Délka lekce je 30 minut.

D 01

Rekondiční cvičení

300 Kč / 30 min

Rekondiční cvičení se zaměřuje na psy po úrazech nebo onemocněních, kdy nuceným klidovým režimem nebo zraněním došlo ke ztrátě kondice. Pomocí správně zvolených cviků a tréninku obnovíme původní funkci všech svalových skupin a zabráníme tak nežádoucím kompenzacím a nevhodným pohybovým vzorcům. Toto cvičení je vhodné pro psy po ortopedických a jiných operacích. Délka lekce je 30 minut.

D 02

Terapeutické cvičení

300 Kč / 30 min

Jedná se o cvičení pro psy s diagnózou, která se nebude řešit chirurgicky, například luxace pately st. 1, nebo dysplazie kyčelních kloubů. V těchto případech se zaměříme na posílení svalových skupin kolem postižených kloubů. Toto cvičení má za cíl zlepšení nebo udržení stávající kondice a případnou úlevu od bolesti. Do terapeutického cvičení patří i management hmotnosti. Nadváha či obezita zvyšují zatížení na pohybový aparát psa a přispívají ke zvýšené bolestivosti a diskomfortu psa. Délka lekce je 30 minut.

D 03

Fyzioterapie

750 Kč / 60 min

Principy psí fyzioterapie jsou do značné míry stejné jako u fyzioterapie lidské. Jde především o odstranění bolesti a navrácení původní funkce. K tomu účelu používáme spektrum manuálních a fyzikálních technik. Při řešení potíží spolupracuji s veterináři. Délka jednoho ošetření je 60 minut.

F 04

Magnetoterapie

Cena dohodou

Výrazně tlumí bolest. Je naprosto unikátní na hojení kostí. Metoda je také výborná při akutních i chronických zánětech a na poúrazové poškození vazů a šlach. Přístroj je možné si po předchozí domluvě zapůjčit pro domácí použití.

F 05

Kondiční plavání

350 Kč / 45 min

Kondiční plavání je skvělý způsob jak zvýšit a udržet kondici u psích sporťáků nebo jak bezbolestně posílit svaly u psů v rekonvalescenci nebo psích seniorů. Lekce se konají v Babicích u rybníka. Více najdete na mém blogu nebo v naší facebookové skupině.

D 06